Archives

Archive for the ‘Web Güvenliği’ Category

Saldırganların son zamanlarda en sevdikleri yöntem, güvenilir diye bilinen web sitelerini ele geçirerek üzerinden “malware” dağıtmak. Bu konudaki bir araştırma için:
http://www.theregister.co.uk/2008/01/23/embassy_sites_serve_malware/

“Kurumsal Web Güvenliği Yapısı” bildirisi, Akademik Bilişim 2008′de 31 Ocak Perşembe günü sabah oturumunda sunulacak. Aynı oturumda ULAK-CSIRT üyelerinin farklı sunumları olacak. Bunları da sonraki girdilerde değinmeye çalışacağız.
Özet:
Web altyapısına artan sayıda saldırı girişimi yaşanmaktadır, bu nedenle web ve web uygulaması güvenliği her geçen gün daha hayati hale gelmektedir. Nüfuz veya saldırı yaşanmadan saldırıları saptayacak [...]

Jan 18th, 2008 | Filed under Güvenlik Açıkları, Web Güvenliği

Web Güvenliği Günleri - izmir, başarılı bir şekilde 26 Kasım 2007 pazartesi günü gerçekleştirildi. ULAK-CSIRT Ege Bölgesi toplantısını aynı günün akşamında gerçekleştirmemiz ve üniversite bilgi işlemlerine de yaptığımız sıkı duyurular sayesinde Üniversite BİM kadrolarından yoğun katılım yaşandı.

Öğrenciler bu etkinliğe yoğun ilgi gösterdi. Sunumu yapan bizlerin ortak zamanımız olan bu pazartesinin, sınav haftasının başlangıcına denk gelmesi [...]

Dec 4th, 2007 | Filed under ULAK-CSIRT Haberler, Web Güvenliği